TopTenHotels

Blog TopTenHotels

6 zasad marketingu online restauracji

Na rynku gastronomicznym pojawia się coraz więcej obiektów, walczących o uwagę konsumentów. Jak się wyróżnić? Jak zainteresować swoją restauracją? Jedną z podstawowych odpowiedzi jest internet! Już prawie połowa klientów szuka informacji o lokalu właśnie online. Poniżej przedstawiamy sześć sposobów na jak najlepsze wykorzystanie tej drogi komunikacji!

Bądź widoczny w Google Maps

Pozycjonowanie i AdWords, szczególnie w większych miastach, może być kosztowne – choć niewątpliwe ta inwestycja może się opłacić. Mimo to, szczególnie na początku drogi, warto szukać innych możliwości. Przede wszystkim zadbaj o to, żeby Twoja restauracja była widoczna w mapach. Wiele potencjalnych klientów wpisuje w wyszukiwarkę „restauracja” + nazwa miasta, a dalej szuka na mapce lokali z okolicy – zadbaj o to, żeby mogli Cię znaleźć!

Przygotuj wersję mobilną strony

Z roku na rok spada odsetek osób, przeglądających strony www na komputerach, a ruch z telefonów komórkowych znacząco wzrasta. W Polsce jest to już około 50%! Pamiętając o tym, zadbaj o wersję mobilną swojej strony. Powinna się szybko ładować, być czytelna i przystępna – warto zlecić to specjaliście, który wie, jakie wymogi należy spełnić. 

Media społecznościowe to podstawa

Czy wiesz, że 96% osób, szukających informacji o restauracjach w internecie, sprawdza fanpage i wystawione na nim opinie? Między innymi dlatego social media, zaraz za stroną www, powinny być podstawą Twoich działań online. Co więcej, w ten sposób możesz zupełnie za darmo dotrzeć do potencjalnych klientów. Jeśli jednak wybierzesz płatną promocję, masz mnóstwo możliwości optymalizacji – od geotargetowania, poprzez docieranie do osób z konkretnymi preferencjami, aż do remarketingu.

Pamiętaj o menu!

Umieszczenie swojego menu na stronie www i fanpage’u to jedna z podstawowych kwestii, o które musisz zadbać. Dzięki temu klient będzie mógł poznać proponowane potrawy i ich ceny –  co może znacząco ułatwić mu decyzję o wyborze Twojego lokalu. Nawet jeśli masz menu sezonowe lub część z pozycji się zmienia, warto pokazać przynajmniej niektóre dania. 

Regularność to podstawa

W dzisiejszych czasach nie wystarczy już po prostu założyć stronę na Facebooku i opublikować post raz na miesiąc. Przede wszystkim należy dostarczać różnorodne, interesujące treści regularnie – aktualności z życia lokalu, promocje czy wydarzenia. Nie zapominaj o zdjęciach Twoich potraw! Możesz stracić wielu potencjalnych klientów tylko dlatego, że nie będą wiedzieli, jak wyglądają dania. Oprócz zdjęć robionych smartphonem, warto zastanowić się nad profesjonalną sesją fotograficzną. 

Nie bój się prosić o rekomendacje!

Szczególnie na początku, bardzo ważnym elementem budowania zaufania są opinie gości, którzy już odwiedzili Twoją restaurację. Nie obawiaj się o to poprosić – jeśli byli zadowoleni z wizyty, chętnie podzielą się tym z innymi. Możesz również opracować strategię pozyskiwania takich rekomendacji, na przykład oferując zniżkę przy kolejnej wizycie. 

Potrzebujesz wsparcia z zakresu marketingu?

Nasi eksperci zajmują się nie tylko obecnością restauracji w świecie online, ale również w tym offline – możemy Ci pomóc zaistnieć na mapie kulinarnej Polski i wyróżnić się na tle konkurencji. Jeśli szukasz wsparcia w działaniach marketingowych, zapraszamy do kontaktu na office@toptenhotels.pl

Zespół Top Ten Hotels

Doradcy TopTenHotels

Prowadzisz Restaurację, Hotel, Bar? 
Spotkaj się z naszym doradcą i s
prawdź w jakich obszarach możemy Ci pomóc.